bootstrap1

Bootstrap twitter tarafından geliştirilmiştir ücretsiz bir CSS frameworktür . Bootstrap açık kaynak kodlu bir tasarım aracıdır.Günümüzde artık masaüstü bilgisayarlardan çok mobil cihazlardan internete girilmektedir  bu yüzden tasarladığımız web tabanlı bir projenin mobildeki görünümüne de önem vermek zorundayız işte tamda burada Bootstrap in bize çok faydası oluyor, ayrıca Bootstrap sayesinde responsive web siteleri düzenleyebilirsiniz, yani Bootstrap ile tasarladığınız bir site  hem mobile cihazlarda hem masaüstü bilgisayarlara hem tablet pc lere uyum sağlayarak akıllı web sayfaları tasarlamamıza yarar, böylece fazla zaman harcamadan çok kullanışlı bir tasarım yapabilirsinizve Bootstrap yazılımcının tasarıma harcadığı vakti azaltmak için geliştirilmiş bir araçtır aslında..

http://getbootstrap.com adresinden indirip çok kolay bir şekilde projenize dahil ederek kullanmaya başlayabilirsiniz , kullanabileceğiniz bir çok nesne mevcut ve açık kaynak kodlu olması sayesinde istediğimiz gibi geliştirmemiz mümkündür. Bootstrap in web sitesini girip biraz inceleyerek sitenizde kullanabileceğiniz çok güzel nesneler bulabilirsiniz ve dediğim gibi bunlar mobile uyumlu bir halde , yani siz bir menü(navbar) kullandığınızda mobil cihazdan girildiğinde mobil görünümünü alacaktır..

İncelemeniz için Bootstrap ile geliştirilmiş örnek tasarım paylaştım hem mobil hemde masaüstü cihazlardan girerek test edebilirsiniz.. İncelemek için Buraya Tıklayınız..

10 dakikada basit bir tasarım yaptım nasıl kullanıldığını görmeniz açısından..

Benden bu kadar daha fazlasını yapmak sizin elinizde,bu konu hakkındaki  sorularınız için yorum yapabilirsiniz yada mail atabilirsiniz..

Yönetim Bilişim Uzmanı | Bilal Maskan