MIT App İnventor ile Kod yazmadan Android Uygulama Geliştirme

app-inventor

7 den 77 ye herkesin hiç kod yazmadan programlama dili bilmeden yapboz yapar gibi android uygulama geliştirmek ister misiniz ?  MIT App İnventor2  ile tanışmanın zamanı geldi o halde.

Peki nedir bu MIT App İnventor ?

MIT App İnventor,  MIT(Massachusetts Institute of Technology) Üniversitesi ve Google tarafından geliştirilmeye devam eden ve Android program geliştme aracıdır.

App İnventor ın en güzel yanı hiç kodlama yapmadan yapboz şeklindeki kod blocklarını birleştirerek program geliştirebiliyor olmanız öncelikle görsel olarak tasarımı yapıyorsunuz ve daha sonra block kısmına geçip yapboz parçaları birleştirerek programınızı geliştiriyorsunuz .App İnventor kullanmak için herhangi bir programlama dili bilmenize gerek yok ve geerçekten bir çok gelişmiş özelliğe sahip bir uygulama geliştirme aracı. Uygulamanızda kullanabileceğiniz sensörler , sosyal medya bağlantıları , bluetooth, veri tabanı, çizimler, medya içerikleri ve çok daha fazlasını kullanabileceğiniz güzel bir ortam sunuluyor .

p1        p2

mitapp

İsterseniz Android cihazınızla geliştirdiğiniz uygulamayı anında test edebiliyorsunuz bunun için telefonunuza veya tabletinize küçük bir program kurmanız yeterli ve projenizi bitirdiğinizde çok kolay bir şekilde apk uzantılı olan programınızı alıp kullanabilirsiniz dilerseniz Google Playde yayınlayabilirsiniz  MIT App İnventor size bu hizmeti tamamen ücretsiz olarak sunmakta. Sizlerde hiç beklemeden bir uygulamayı geliştirmeye başlamalısınız . MIT App İnventor 2 ile hemen kendi programınızı geliştirmeye başlamak için buraya tıklayınız. İyi Eğlenceler..

Turkcell Geleceği Yazanlar Elçileri‘nin 7 den 77 ye herkesin android uygulama geliştirmesi için hazırladığı MIT App İnventor eğitimlerinide izlemenizi tavsiye ederim. Bulabileceğiniz en güzel Türkçe kaynak olduğunu iddaa ediyorum . Eğitimleri izlemek için buraya tıklayınız

Yönetim Bilişim Uzmanı | Bilal Maskan