Web sitesi tasarlamak için çok fazla seçenek mümkün ama ben kullandıklarımdan size biraz bahsetmek istiyorum.

1-Öncelikle hiç kod yazmadan web tasarım yapmak isteyen arkadaşlarımız , evet hiç kod kullanmadan web sitesi tasarlamak mümkün,  adobe muse programını kullanarak hiç kod yazmadan çok şık siteler tasarlayabilirsiniz.Ayrıntılı bilgi için klayınız.

2- Adobe Dreamweaver web tasarım yapabilmek için en güçlü seçeneklerden biridir ancak sıfırdan site yazmak admin paneli oluşturmak içerikleri yönetmek profesyonellik ister . :)

3-Joomla içerik yönetim sistemini kullanabilirsiniz.

4-Son olarak tavsiyem WordPress içerik yönetim sistemidir . Kullanımı kolaydır kısa zamanda öğrenebilirsiniz . Şık tasarımları bulunmakta. Eklentileri kullanarak sitenizi çok kolay birşekilde yönetebilir sorunlarına çözüm buabilirsiniz. Temalar üzerinde oynayabilecek kadar kod bilgisine sahip olduğunuzda ise gerçekten profesyonel siteler tasarlayabilirsiniz. Ayrıca wordpress seo ya çok uygundur google tarafında sevilen bir içerik yönetim sistemidir.

5-Eğer şık bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız mutlaka iyi derecede grafik tasarım ve photoshop bilmeniz gerekmektedir bunları ise Adobenin Fireworks ve Photoshop CC uygulamalarını kullanarak yapabilirsiniz.

muse_cc_splash dw-cc-logo-138x138 joomla-logo-vert-colorimages

 

 

Yönetim Bilişim Uzmanı | Bilal Maskan